Elektronik sigaraya başlangıç bilgi alanı.


Turkish Delight likit

Kaynaktan bağımsız likitler hakkında hazırladığımız yazı ve öneriler;

Elektronik Sigara baslangıç:

Elektronik sigaralar sigarayı bırakma veya duman hissini (buharlaştırma yoluyla) insan vücuduna daha az zararlarla karşılama amacı sağlayan modern dünya sigarası olarak adlandırılabilir. Günümüzde E-Sigaraların zararları yoğun bir şekilde araştırılmakta. Elektronik sigaraların esas olarak bir zararı yok, insan vücuduna zarar verebilecek tek madde buharlaşmış olarak içimize çektiğimiz likitlerin içerisinde yer alan kimyasal maddeler. Elektronik sigaraların ilk dönemlerinde süt ve krema aromaları çok sevilmiş ve iyi simüle edilebilmişti. Fakat bu hisleri bize veren likitlerin içerisinde 'diacetyl' adı verilen maddenin insan vücuduna zarar vereceği sonucuna varılıp birçok likit markasına revize getirildi. 'Diacetyl' maddesi popcorn lung adı verilen bir hastalığa neden olabiliyordu. Araştırma sonuçları patlamış mısır fabrikalarında buharlaşan maddeler sonucunda solunan havadan insan vücuduna geçmiş 'diacetyl' maddesinin bu hastalığa neden olduğunu tamamen kanıtlamış oldu. Günümüzde ciddi anlamda kalitesini ortaya koymuş aroma firmaları özellikle Amerikan menşeili firmalar ciddi bir şekilde denetlenmekte. TPA, Flavor West & Capella gibi California menşeili aroma üreticilerinin tüm kimyasal içeriklerini kendi resmi web sitelerinden dahil öğrenebilirsiniz. Her kullanıcının unutmaması gereken şey elektronik sigaralar sigarayı bırakma amacı gütmektedir. Hiç sigara kullanmayıp elektronik sigara kullanmak isteyen bireylerin elektronik sigarayı dahil kullanmamasını öneririz.
Bir önerimiz de şudur ki; eğer 6mg'lık bir likiti günde 4ML içiyorsanız 3mg'lık bir likiti günde 8ML tükettiğinizde daha fazla zararlı maddeyi vücudunuza geçirmiş olacaksınız. Nikotinin güncel araştırmalarda zararı kullanılan aromalardan daha azdır. Eğer elektronik sigarayı likitini 3mg nikotin ile daha fazla tüketiyorsanız. Biz daha yüksek nikotin oranları kullanmanızı öneririz. Tabi ki öncelikli olarak sigara ve elektronik sigara kullanımını tamamen bitirmek ilk temennimizdir.

Yanlış bilenen bilgiler:

Elektronik sigaralarda yer alan VG-PG bileşeninde Vegetable Glycerin'i kullanıcılar bitkisel, Propilen Glikol'ü ise kimyasal madde olarak bilmekte. VG ve PG'nin elektronik sigaralardaki rolü şunlardır:
- VG ile daha fazla buhar performansı yakalamak
- MTL (sigara içimi) cihazlarda likit emilim kısımları çok küçük ve dar olduğu için PG ile daha sıvı (akışkan) hale getirilip kuru buhar çekme olasılığını azaltmaktır. Five pawns gibi 50/50 VG-PG oranı kullanan markalar sigara içimine daha yakın markalar oldukları için VG-PG oranları 50/50'dir.
- PG'nin boğaz vurumuna etkisi nikotinin boğaz vurumuna etkisine oranlar 5%tir. Evde kendi likitini yapan kullanıcılar boğaz vurumunu arttırmak için daha yüksek nikotin oranlarına başvurmalıdır. Aksi halde PG oranınız 80% olsa dahil boğaz vurumu olarak sizleri tatmin etmeyecektir. Eğer aldığınız nikotin 12MG ise ve siz Max VG bir likit yaptıysanız ve bunların yanında hiçbir boğaz vurumu yoksa NBase aldığınız satıcı ile irtibata geçiniz. Unutmayın ki eğer 12MG'lık bir NBase kullanıyorsanız. Likiti hazırladıktan 1 gün sonra bile renginin çok koyu bir şekilde kızıl renge doğru döndüğünü göreceksiniz.
-Pillerin patlama durumları tamamen cihazların kapatılmaması halinde cebe konulması veya kullanılan pilin kalitesiyle doğru orantılıdır. Eğer tel sarımınızı kendiniz yapıyorsanız. Volt-Direnç ve güç kavramlarını iyi bir şekilde araştırmanızı öneririz. 0.10ohm altında bir sarım yaptıysanız bu pilinizi ciddi anlamda zorlayabilir. Eğer tek pilli cihazlar kullanıyorsanız min. 0.3 ohmluk sarımlar elde edin veya minimum 0.3ohmluk coiller kullanın.
Öğrenmek istediğiniz farklı konular varsa bizimle alt kısımda bulunan iletişim bölümünden iletişim kurabilirsiniz.

Turkish Delight Likit

ILETISIM

​​

Whatsapp : 0555-883-12-99

info@turkishdelightlikit.com

Instagram : Instagram.com/tdshop.likit

  • Black Instagram Icon

2017 Turkish delight e Likit tüm hakları saklıdır.

Turkish Delight likit