Neden mtl (Sigara içimi)? Neden dl (Nargile içimi)?Öncelikle makalenin genelinde deneyimlerimden yola çıkarak öznel yaklaşımlarda bulunacağım. DL ile başlayalım.

Kullanıcıların bir çoğu yüksek aroma hissiyatı ile elektronik sigaraya başlar.Daha doyurucu aroma her ne kadar bizleri tatmin etse de bir takım sorunları da beraberinde getirmekte. Bunların başlıcaları şöyle sıralanmakta;


-BUHARCI DİLİ

(ağızımızın tarife alışması ve zamanla ilk kullanımdaki o yoğun hazzı alamıyor olmamız.)


-YÜKSEK BUHAR PERFORMANSI

(Tatmin edici bir görüntü olsa da zaman zaman çevremizi rahatsız edebiliyor ve bulunduğumuz ortamdaki oksijen miktarına zarar verebiliyor)


-VÜCUDUMUZA GİREN AROMA MİKTARI

(Yüksek watt kullanımda daha fazla buharla birlikte, daha fazla aroma solumamıza sebep olabiliyor.Sağlık açısından DL içimin bir adım geride olduğu gerçeğini unutmamalıyız.)


-PİL PERFORMANSI

(Yüksek watt ve düşük Ohm’un olağandan daha hızlı pil bitmesine sebep olduğu bir gerçek.)


Buna rağmen DL kullanıcısını anlamak oldukça mümkün. Çünkü uzun süreler DL kullanan birisi olarak bu denli aroma hissiyatı, kendimize ve çevremize güzel kokular saçması ile oldukça güzel fakat sağlımız ön plana alınırsa MTL kullanım bir adım önde. DL kullanım için 0,3 ve 6MG likitleri tercih edebilirsiniz. Ürünlerimizi görmek için tıklayınız.


Şimdi gelelim MTL’in farklarına.Nedir bu kullananların vazgeçmediği e-sigara kullanım stili?

Günümüzde MTL kullanıcı oldukça artış göstermekte.Bu kullanım stili ile POD MOD gibi cihazlar da kullanıcıya sunulan bir diğer alternatif. Aslında küçük farklar gibi gözükse de deneyimlemeyen bir kullanıcının anlayamayacağı bir fark olduğu kesin. Gelelim yararlarına ve nisbeten zararlarına;


-DAHA AZ BUHAR PERFORMANSI

Düşük watt ve yüksek ohm kullanımda, ağızımızdan çıkacak buhar çok daha az olmaktadır.Bu bizi tatmin eder mi yoksa üzer mi tamamen göreceli bir konu. Çevremizi rahatsız etmediğimiz kesin fakat ilk önceliğimiz kendimiz diyorsak fikirler değişebilir..-NORMALDEN DAHA AZ AROMA HAZZI

Çalışma prensibi yine düşük watt olmasından kaynaklı aromayı hissedebilirliğimiz ciddi oranda düşmekte fakat hava girişinin kısık olması nedeniyle daha tok bir aroma hazzı mevcut. Kimisi için evet bu çok ciddi bir sorun. Ama benim için boğaz vurumu ve doyuruculuk diyorsanız sizin için biçilmiş kaftan.


-PİL PERFORMANSI

Pil ömrü göz ardı edilemeyecek bir konu olsa gerek hepimiz için. Yarı yolda bırakan bir cihazı kimse tercih etmez eminim ki, fakat Mtl kullanımda bunu avantajımıza çevirebilmemiz oldukça mümkün.


-LİKİT TÜKETİM SÜRESİ

Daha az likit kullanmak? Daha hesaplı ve sağlıklı. Kulağa çok hoş geliyor ama kullanıcının isteğini ne derece karşılıyor? Yani aroma çok olmasa da boğaz vurumu yeterli diyenlerin kazandığı bir kıyaslama.


-DL İLE KIYASLANDIĞINDA SAĞLIK AÇISINDAN BİR ADIM ÖNDE

Yine düz mantık yürüterek daha az buhar, daha az solunum ve kanımıza giren aroma miktarı.Denklemi bu şekilde kurmak sağlık açısından bir adım önde olduğunun kanıtı. MTL veya Pod Mod kullanıcıları 9,12 ve 15MG ürünleri tercih edebilirler. Ürünlerimiz görmek için tıklayınız.


MTL ve DL kullanıcılarının, bu örnekleri çoğaltabildiklerini duyar gibiyim.Bir çok atomizer ve cihaz kullanan biri olarak deneyimlerimi,fikirlerimi, tahminlerimi sizlerle paylaşmak istedim. Yeni çıkan podmod’un temelinde MTL still yattığını da unutmamak lazım. Hangi cihazı ve likit markasını kullanıyor olursak olalım. Dikkat etmemiz gereken iki başlıca unsur olmalı.Sağlık ve memnuniyet. Okuduğunuz için teşekkür ederim bul buharlı günler..

ILETISIM

​​

Whatsapp : 0555-883-12-99

info@turkishdelightlikit.com

Instagram : Instagram.com/tdshop.likit

  • Black Instagram Icon

2017 Turkish delight e Likit tüm hakları saklıdır.

Turkish Delight likit